Husqvarna Automower 430V Nera Kosiarka automatyczna robot koszący
- Bezprzewodowy robot koszący do trawników o powierzchni do 4800 m², może pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 50%
- Technologia Husqvarna EPOS, oparta na satelitach, zapewnia dokładność na poziomie centymetra i pozwala tworzyć wirtualne granice
- Technologia AI Vision, która wykorzystuje wbudowaną kamerę z przodu robota koszącego z oświetleniem podczerwonym IR, pozwala kosiarce wykrywać i omijać przeszkody, również w nocy. Najnowsze generacje robotów są wyposażone w system wizyjny AI, który dzięki podczerwieni działa skutecznie po zmroku
- Zaawansowana technologia wizyjna AI działa nawet w ciemności, podczas koszenia w nocy. Wykorzystuje światło podczerwone, które jest niewidoczne dla oka
- Instalacja bezprzewodowa wymaga zasięgu sieci komórkowej lub Wi-Fi na całej powierzchni trawnika
- Elektryczna regulacja wysokości koszenia przy użyciu aplikacji Husqvarna Automower Connect
- Funkcja sterowania strefowego, w aplikacji Automower Connect można tworzyć indywidualne obszary pracy oraz tymczasowe strefy niedostępne
- Funkcja GPS, która pozwala śledzić aktualną pozycję kosiarki i minimalizować ryzyko kradzieży
- GeoFence — jeśli robot zostanie przeniesiony poza zdefiniowany obszar, uruchomi się alarm dźwiękowy
- Funkcja wyboru schematów koszenia: pasków, szachownicy lub trójkątów na trawniku
- Z kolei aby uzyskać wykończenie przypominające dywan, należy wybrać tryb schematu nieregularnego, który zapewnia wydajność do 3200 m²
- Robot koszący radzi sobie z przejazdem przez wąskie przejścia, aby zapobiec powstawaniu śladów, kosiarka za każdym razem zmienia sposób przejazdu
- AI w połączeniu z nawigacją GPS zapewnia pełne pokrycie trawnika nawet w obszarach o słabym sygnale satelitarnym: system tworzy mapę trawnika, dostosowuje odpowiednio schemat koszenia
- Czujnik pogody dostosowuje czas pracy do tempa wzrostu trawnika
- Czujnik podnoszenia, czujnik przechylenia
- Wygodne sterowanie głosowe, w tym uruchamiania, zatrzymywania i parkowania, dzięki Automower Connect można zintegrować harmonogramy koszenia i podlewania
- Możliwość włączenia trybów cięcia punktowego i po spirali pozwala wydajnie kosić obszary o wysokiej trawie
- Obudowę i spód robota koszącego można umyć za pomocą węża ogrodowego
- Cena obejmuje stację ładującą, dodatkowe noże 6 szt, zasilacz, kabel niskonapięciowy 10 m
- Można dodatkowo dokupić stację referencyjną EPOS RS1 lub EPOS RS5, która nie wymaga połączenia z Internetem i zapewnia większą dokładność pozycji robota (około 2–3 cm)
- Obserwuj produkt:
- Kod: 970820111
- Producent: Husqvarna
- Dostępność: jest w magazynie (1 szt)
-
-
- Cena netto: 13 456,10 zł 18 390,00 zł 16 551,00 zł
Kupuj na raty 10x0%
![]()


| Maksymalna powierzchnia trawnika | 4800 m² |
| Obszar koszenia na godzinę | 130 m² |
| Typ pętli ograniczającej | Wirtualny przewód |
| Maksymalne nachylenie terenu wewnątrz instalacji | 50 % |
| Maksymalny czas aktywności | 24 godz |
| Przewody doprowadzające | Wirtualna ścieżka transportowa |
| System ładowania | Automatyczny/4,2 A |
| Pojemność akumulatora | 5 Ah |
| Standardowy czas koszenia po jednym ładowaniu | 120 min |
| Standardowy czas ładowania | 50 min |
| System koszenia | Tarcza z 3 nożami rotacyjnymi |
| Regulacja wysokości koszenia | Elektryczna |
| Wysokość koszenia | 20-60 mm |
| Szerokość koszenia | 24 cm |
| Podwójny kierunek koszenia | Tak |
| Wyświetlacz | Kolorowy wyświetlacz TFT 2,8" QVGA |
| Łączność bezprzewodowa | Bluetooth, Komórkowa, Wi-Fi |
| Możliwość sterowania przez aplikację | Automower Connect |
| Integracja ze Smart Home | Tak |
| Aktualizacja oprogramowania | FOTA |
| Śledzenie GPS w przypadku kradzieży | Tak |
| Wykrywanie obiektów | Kamera IR |
| Zasięg dla stacji RS1 / RS5 | 100 m / 250 m |
| Waga | 15 kg |
Informacje o bezpieczeństwie produktu Informacje o producencie
Instrukcje obsługi Husqvarna Automower 430V Nera

