| Pojemność silnika | 166 cm³ |
| Producent silnika | Husqvarna |
| Moc | 2,7 kW/3,7 KM |
| Rodzaj paliwa | Benzyna |
| System chłodzenia | Powietrzem |
| Układ napędowy | Napęd własny, jeden bieg |
| Koła napędowe | Przednie |
| Prędkość jazdy w przód, max | 4,8 km/godz |
| Zalecana powierzchnia | 1000 m² |
| Szerokość koszenia | 53 cm |
| Wysokość koszenia | 28-65 mm |
| Regulacja wysokości koszenia | Centralna, ze sprężyną, 5 stopni |
| Metody koszenia | Mulczowanie/BioClip |
| Regulacja wysokości uchwytu | 2 stopnie |
| Pojemność kosza | Bez kosza |
| Materiał obudowy | Aluminium |
| Waga | 38,5 kg |
Instrukcje obsługi Husqvarna LB 553SQe
